Real NBA Fantasy PL

Forum ligi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-01-06 12:04:01

marwat
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-10
Liczba postów: 401
WindowsChrome 87.0.4280.88

Kontrakty picków drugorundowych

5.10 Debiutanci wybrani w 2 rundzie draftu nie mają gwarantowanych kontraktów. Menedżerowie mogą skorzystać z prawa do podpisania z nimi umowy najpóźniej do ostatniego dnia przed FA, która przypada 2 lata po podpisaniu przez nich umowy w NBA. Po upływie tego czasu gracze stają się niezastrzeżonymi wolnymi agentami.

Menadżerowie mogą oferować pierwszą umowę dla gracza, której długość zależy od roku, w którym została podpisana:
•    W pierwszym roku, umowa zawierana jest na 1 rok kontraktu minimalnego + 2 lata opcji zespołu
•    W drugim roku umowa zawierana jest na 1 rok minimum i 1 rok opcji zespołu
•    W trzecim roku umowa zawierana jest tylko na 1 roczne minimum (sytuacja ma miejsce po zakończeniu drugiego sezonu ale przed FA i obowiązuje na kolejny sezon)
Po zakończeniu pierwszej umowy zawodnicy stają się zastrzeżonymi wolnymi agentami.

Uzasadnienie:
Proponowana zmiana powinna zwiększyć ilość dostępnych grających graczy na rynku zmniejszając tym samym problem niedogranych slotów.  Jednocześnie utrzymywana zostają zasada praw do zawodników z drugiej rundy. Dodatkowo część wczesnych picków z drugiej rundy powinna zyskać na atrakcyjności.

Offline

#2 2021-01-06 12:50:11

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 87.0.4280.88

Odp: Kontrakty picków drugorundowych

Propozycja na sezon 2022/23, będziemy głosować po zakończeniu obecnego sezonu. Będzie osobny temat dotyczący zmian.

Ja ze swojej strony widzę minus takiego rozwiązania. Wydłużamy okres przechowywania praw do trzech lat, czyli zamiast zwiększyć ilość zawodników dostępnych na rynku, tak naprawdę zmniejszamy ją. Co przy 30 zespołach utrudni grę.

Offline

#3 2021-01-06 16:13:09

Rajewka94
Użytkownik
Dołączył: 2019-06-08
Liczba postów: 373
WindowsFirefox 84.0

Odp: Kontrakty picków drugorundowych

Rozmawiałem już o tym z @marwat i popieram pomysł. Zmodyfikowałbym jedynie detale dotyczące kontraktu.
W pierwszym sezonie mamy możliwość zaproponowania kontraktu 2+1. Po wygaśnięciu gracz jest RFA, a my mamy pełne BR.
W drugim sezonie maksymalna umowa to 1+1. Po wygaśnięciu zgodnie z zasadami posiadamy E-BR.
Jeśli zespół nie skorzysta z opcji zaoferowania kontrakty, to straci gracza który zostaje UFA (zgodnie z obecnymi zasadami).

Tak czy inaczej uważam, że propozycja jest warta przedyskutowania, bo obecne zasady działają mocno na niekorzyść graczy wybranych w drugiej rundzie.

Offline

#4 2021-01-06 17:40:24

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 87.0.4280.88

Odp: Kontrakty picków drugorundowych

Była propozycja składania kontraktów dla tych graczy jak w NBA - zgodnie z cap space, dostępnym wyjątkiem lub two-way. Umowy maks 4-letnie, według wizji GMa i obaj głosowaliście przeciwko...
9ff19223638eda333d18337ac91fb9b9.gif

Gramy ligę Real NBA i wzorujemy swoje przepisy na rzeczywistym CBA. Ja osobiście jestem przeciwny wprowadzaniu praw do zawodnika na 3 lata i optuję za rozwiązaniem zgodnym z NBA, ale to już dwa razy nie przeszło w głosowaniu.
Tyle z mojej strony w temacie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
to-jest-test - farming-somulator22 - kijewo - polscybraciahonoru - unreal