Real NBA Fantasy PL

Forum ligi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-05-15 08:02:41

marwat
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-10
Liczba postów: 406
WindowsChrome 90.0.4430.212

Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Witajcie,
Poddaje pod dyskusje zmianę w systemie karania picków za nierozegrane sloty.
Aktualnie na rozgrywaniu slotów zależy tylko zespołom, które posiadają pick pierwszej rundy. Zespoły bez picku mogą spokojnie zakończyć sezon z nierozegranymi slotami np. -50 bez jakichkolwiek konsekwencji.

Propozycja zmiany bieżącego punktu CBA została oznaczona czerwonym kolorem:
5.6 Kolejność przed loterią draftu ustalana jest na podstawie kolejności na koniec sezonu z uwzględnieniem następujących kar za niewykorzystane sloty:
od 0 do 15 meczów nie rozegranych - nie dodajemy pkt
od 16 do 20 - 10 pkt
od 21 do 30 - 20 pkt
od 31 do 40 - 30 pkt
od 41 do 50 - 40 pkt
od 51 w górę - spadek na koniec rundy (#30 z największą ilością nie rozegranych spotkań)
Karane są wszystkie picki pierwszej rundy, które znajdują się w posiadaniu danego menedżera dzień po rozegraniu ostatniego meczu sezonu regularnego NBA. Nie są karane picki, które zostały do tego czasu przehandlowane do innego menedżera.

W przypadku gdy gracz nie posiada własnych lub kupionych picków w bieżącym sezonie a ilość nierozgranych slotów jego drużyny przekroczyła 30, kara przenoszona jest na najbliższe posiadane pierwszo rundowe picki w kolejnym(ych) sezonach.

Każdy posiadany pick z następnego sezonu obarczony jest karą. W przypadku handlu takim pickiem kara handlowana jest wraz z pickiem.

Kary dla Picków z poprzednich sezonów nie sumują się z karą z bieżącego sezonu. Przypisana kara do picku jest zawsze największą uzyskaną karą z bieżącego lub poprzednich sezonów.

Np.
Gdy gracz poprzednim sezonie nie posiadał własnych picków a naliczona została kara np. + 30 ptk, a w bieżącym sezonie uzyskał karę 10 ptk, jego bieżące picki pierwszo rundowe karane są dodaniem +30 ptk.

Bardzo proszę o Wasze komentarze.

Ostatnio edytowany przez marwat (2021-05-15 08:03:20)

Offline

#2 2021-05-15 09:03:17

michalbranski
Generalny Manager
Dołączył: 2021-03-17
Liczba postów: 671
MacintoshSafari 604.1

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Jestem za kierunkiem zmian.

Boję się tylko, że GM objęty wysoką karą w roku N, w którym nie ma picku, nie będzie się ani trochę przykładał w roku N+1 (ma pick, ale przyzerową motywację).

To może nie najwyższa z kar, lecz średnia z sumy N i N+1?

Offline

#3 2021-05-17 22:05:41

jordan20
Użytkownik
Skąd: nowa sól
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 198
Windows 8.1Firefox 88.0

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

clippers mimo pandemii co tydzien wystawiali sklad,a mimo,to dostalem kare i zamiast 12/13 picku mam 28.
nie pomaga tez katastrofalny fantrax gdzie nie widac ile mam slotow na pozycjach i nie moge jednym ruchem ustawic skladu na caly tydzien.
odbiera mi to chec gry.
dlatego jesli mozna,to prosze o przerzucenie ligi na yahoo

Offline

#4 2021-05-17 22:21:32

DrunX
Użytkownik
Dołączył: 2019-06-30
Liczba postów: 440
WindowsChrome 90.0.4430.212

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

nie mozna przerzucic na yahoo bo tam jest max 20 osobowe, na fantraxie tez widac pozycje rozegrane zakladka min/max

Ostatnio edytowany przez DrunX (2021-05-17 22:23:15)


GM Hornets

Offline

#5 2021-05-17 22:24:59

jordan20
Użytkownik
Skąd: nowa sól
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 198
Windows 8.1Firefox 88.0

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

dziekuje za informacje o tej zakladce. 2 lata mam konto na fantraxie, a nic o niej nie wiedzialem.
ucze sie cale zycie,a i tak umre glupi [dblpt])

Offline

#6 2021-05-18 07:19:11

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 90.0.4430.212

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

jordan20 napisał/a:

clippers mimo pandemii co tydzien wystawiali sklad,a mimo,to dostalem kare i zamiast 12/13 picku mam 28.
nie pomaga tez katastrofalny fantrax gdzie nie widac ile mam slotow na pozycjach i nie moge jednym ruchem ustawic skladu na caly tydzien.
odbiera mi to chec gry.
dlatego jesli mozna,to prosze o przerzucenie ligi na yahoo

Może i co tydzień, od drugiej połowy marca (czyli połowy sezonu), kiedy spotkań na minusie było już ponad 120. Często wystawiani byli kontuzjowani gracze, a zdrowi siedzieli na ławce. Kara jest za brak konkretnej ilości rozegranych meczów, a nie uznaniowa.

W przypadku propozycji zmiany ligi z powrotem na Yahoo potrzebna jest informacja kto ma się zajmować liczeniem dwóch osobnych lig. Yahoo pozwala maksymalnie na 20 drużyn i w pierwszym sezonie graliśmy dwie ligi - Wschód i Zachód. Ja osobiście jestem przeciwny zmianie.

Offline

#7 2021-05-18 14:19:25

Szuwarek
Użytkownik
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 310
MacintoshFirefox 72.0

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

jęsli chodzi o kary za za nierozegrane sloty to jedynym problemem jest moment kiedy drużyna ma powyżej 50 nierozegranych meczów a oddała swój pick.
Nie jestem przekonany czy karanie picków w nastepnych latach ma wiekszy sens bo są zespoły które hurtowo pozbywają sie picków i taka kara może nie zrobić na nich wrażenia
Mój pomysł jest o wiele prostszy:
od 51 w górę - spadek na koniec rundy i dodatkowo + 50 punktów
To powoduje że w przypadku dużej ilości nierozegranych slotów miejsce w tabeli będzie bardziej sprawiedliwe względem drużyn które starają się uczciwie tankować [sred])
W prawdziwym NBA nie ma możliwości nierozegrania meczu więc i my musimy wymysleć jakis sposób na wyrównanie szans. Mój pomysł jest prosty, ale pamiętam że ktoś wspominał o wyciąganiu jakiejś średniej. W każdym razie należy jakoś udoskonalić ten fragment regulaminu dla osób powyżej 50 nierozegranych slotów

Offline

#8 2021-05-18 19:31:47

Rajewka94
Użytkownik
Dołączył: 2019-06-08
Liczba postów: 373
WindowsFirefox 88.0

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Temat już przedyskutowałem wcześniej z Marcinem i oczywiście popieram. Aktualnie zaniedbania uchodzą zbyt łatwo w przypadku nieposiadania własnego wyboru w danym sezonie. Tegorocznym przykładaniem niech będzie Denver Nuggets, które podczas trade deadline oddało pięciu grających zawodników (Thompson, Joseph, Craig, Toscano, Poeltl), zakończyło sezon z -63 slotami i nie poniosą z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. Przy okazji psuje to też zabawę osobom, które tankują w umiejętny sposób.

Wiadomość dodana po 06 min 33 s:

Szuwarek napisał/a:

jęsli chodzi o kary za za nierozegrane sloty to jedynym problemem jest moment kiedy drużyna ma powyżej 50 nierozegranych meczów a oddała swój pick.
Nie jestem przekonany czy karanie picków w nastepnych latach ma wiekszy sens bo są zespoły które hurtowo pozbywają sie picków i taka kara może nie zrobić na nich wrażenia

Stepien rule uniemożliwia pozbycie się dwóch picków następujących po sobie, jednak jeśli to byłoby zbyt małym zabezpieczeniem, to proponuję blokady na wyborach. Jeśli w sezonie 2022/23 drużyna X nie wywiązała się ze slotów, ale nie posiada własnego picku, to jej wybór w sezonie 2023/24 jest bezwarunkowo blokowany i nie ma możliwości ucieczki przed karą.

Offline

#9 2021-05-19 08:32:56

marwat
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-10
Liczba postów: 406
WindowsChrome 90.0.4430.212

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Witajcie,
Dziękuje bardzo za wszystkie uwagi.
Proponowana zmiana ma na celu karanie GM za niedograne sloty. Jeśli dany GM nie posiada picku w bieżącym roku, kara powinna zostać przypisany do posiadanych picków z najbliższego roku. W przypadku gdy dany GM będzie chciał danym pickiem handlować(do ustalenia czy będzie na to zgoda) to będzie do niego przyspawana kara.
Czyli mamy karę np. + 40 ptk przywiązana do picku, zostaje on sprzedany w kolejnym(stepien Rule pozwoli) sezonie ale razem z kara. Nawet gdy nowy GM nie będzie miał kary za sloty ten pick nadal jest karany i +40 ptk do tego picku zostanie dodane.
Czyli znacznie obniżamy wartość handlową takiego picku.

Opcja z brakiem możliwości handlowania pickiem do którego jest przypisana kara, też jest ciekawa i można również rozważyć taką opcję.

Kolejny temat to kolejność przed draftem drużyn, które nie posiadają własnego picku ale mają sporą ilość nierozegranych slotów. Wynik ich drużyn mocno zaburza kolejność draftu.
Tak jak wspomniałem w innych postach mam pewien mechanizm i propozycje zmian, która w skrócie polega na uśrednienie wyniku drużyny do wymaganej ilości rozegranych spotkań. Postaram się takie rozwiązanie przedstawić w weekend wraz z symulacją wyniku bieżącego sezonu. (Zwykle rozwiązanie konsultuje z kilkoma kolegami, dlatego proszę o cierpliwość)
Chciałbym aby to rozwiązanie było głosowane osobno, gdyż nie dotyczy karania a tylko prezentuje kolejność do draftu w bardziej sprawiedliwy sposób (niezależnie od przyjętego systemu nałożonych kar).
Pozdrawiam

Offline

#10 2021-05-21 08:49:46

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 90.0.4430.212

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Jestem przeciwny dodatkowym karom. Byłem początkowo za, ale im dłużej o tym myślę tym mniej sensu w tym widzę. I nie jestem przekonany czy zmuszanie kogoś do aktywności przez kary to dobry pomysł.

marwat napisał/a:

Karane są wszystkie picki pierwszej rundy, które znajdują się w posiadaniu danego menedżera dzień po rozegraniu ostatniego meczu sezonu regularnego NBA. Nie są karane picki, które zostały do tego czasu przehandlowane do innego menedżera.

Tak to obecnie wygląda, w przypadku wymiany picku po zakończeniu sezonu i tak doliczamy do niego karę. Picki przehandlowane nie są karane.

marwat napisał/a:

W przypadku gdy gracz nie posiada własnych lub kupionych picków w bieżącym sezonie a ilość nierozgranych slotów jego drużyny przekroczyła 30, kara przenoszona jest na najbliższe posiadane pierwszo rundowe picki w kolejnym(ych) sezonach.

Każdy posiadany pick z następnego sezonu obarczony jest karą. W przypadku handlu takim pickiem kara handlowana jest wraz z pickiem.

W tym sezonie powyżej 30 spotkań zaległych mieli: Blazers (#1), Spurs (#4), Celtics (#5), Rockets (#6), Raptors (#10), Suns (#11), Sixers (#11), Timberwolves (#14), Bulls (#15), Pistons (#16) – to drużyny spoza loterii; do tego Clippers (#18), Thunder (#23), Nuggets (#28) i Cavs (#30).
Czyli w większości są to drużyny spoza loterii (pomijam kto ma swój pick, a kto nie). Jak ktoś ma problemy z regularnym ustawianiem składu, to nic z tym nie zrobimy. I tak jak pisałem na grupie TT, wolę rozwiązanie w stylu: powyżej 50 spotkań zaległych - dajemy dwa tygodnie na nadrobienie, jak nie ma poprawy to szukamy zastępstwa. Bez względu czy ktoś ma pick czy nie.

Nie uważam, że dogranie kilkunastu slotów zawodnikami grającymi po kilka minut w meczu jakoś znacząco wpływa na tabelę, w przeciwieństwie do niewystawiania najlepszych graczy. Jeżeli ktoś nie ma swojego picku, ale wystawia skład to nie widzę powodu, żeby karać taką osobę w kolejnym sezonie za brak kilku 10-dniówek. Tym bardziej, że kara może dotknąć kogoś kto wygra ligę, co jest absurdalne.

Na pewno jestem też anty do wszelkich rodzajów symulacji i uśredniania.

Offline

#11 2021-08-20 11:08:29

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 92.0.4515.131

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Proszę o podsumowanie ostatecznej propozycji zmiany

Offline

#12 2021-09-19 05:08:27

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
AndroidChrome 89.0.4389.116

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Mieliśmy już głosować nad wszystkimi zmianami, przegapiłem termin.
Rozumiem że w związku z inną propozycją, z tej zmiany rezygnujemy?

Offline

#13 2021-09-19 07:12:07

Gall Anonim
Użytkownik
Dołączył: 2019-07-05
Liczba postów: 1,429
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Jeśli wprowadzimy zmianę, którą zaproponowałeś - "dwa tygodnie na wyjście z -50 slotów", to ta zmiana nie będzie potrzebna, moim zdaniem.


Dallas Mavericks

Offline

#14 2021-09-19 12:13:12

picobello
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-12
Liczba postów: 556
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Popieram Lucka


@stanpaluch

#RipCity

Online

#15 2021-09-23 14:51:25

marwat
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-10
Liczba postów: 406
WindowsChrome 94.0.4606.54

Odp: Zmiana w systemie kar za nierozegrane sloty

Z tego co widzę zmiana proponowana przez Wojtka cieszy się ogólnym poparciem:
http://www.realnbafantasy.mojeforum.net … hp?id=1336

W związku z tym nie widzę sensu tej zmiany i wycofuję ją z głosowania.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
dziwneforum - dreamscomestrue - owoceprzyjazni - vmpklodz - fs-pylife