Real NBA Fantasy PL

Forum ligi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-05-15 09:46:27

marwat
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-10
Liczba postów: 406
WindowsChrome 90.0.4430.212

Zmiana w kntraktach Two-Way

Aktualnie w realnej NBA, gracz może być podpisany jako Two Way przez okres dwóch lat w jednym zespole. Kontrakt Two Way przysługuje graczom, którzy nie rozegrali więcej jak 4 sezony w NBA.
Moja propozycja zmian obejmuje:
- wydłużenie kontraktu Two Way do dwóch lat
- uproszczenie okresu miedzy sezonowego dla Two Way jako pełne dwa lata a nie 1+1 jak jest w NBA
- wydłużenie okresu do kiedy można podpisać kontrakt z graczem do 4 lat stażu w NBA
- wydłużenie czasu na jaki zawodnik zostaje dołączony do składu na 40 dni(aktualnie jest 30) - omawiane już podczas ogólnych dyskusji

Propozycja zmian CBA:
6.3 Kontrakty są zawsze dwuletnie i każda drużyna ma możliwość dania two-way kontraktu danemu zawodnikowi tylko raz. Po zakończeniu sezonu drugiego sezonu two-way kontrakt staje się zastrzeżonym wolnym agentem. Inne drużyny mogą wtedy podpisać two-way kontrakt z danym graczem, a drużyna posiadają go wcześniej ma 24h by wyjść z propozycją gwarantowanego kontraktu. Licytacja przebiega już potem domyślnie.
6.4 Two-way kontrakty dają prawo do tymczasowego włączenia gracza do składu na maks 40 dni w sezonie. Zawodnika można dodać raz w sezonie na maksymalnie 40 dni. Raz dodany do składu two way gracz nie może zostać dodany po raz drugi w tym samym sezonie, nawet jeśli limit 40 dni nie został wykorzystany. W przypadku posiadania 15 gwarantowanych kontraktów możemy przenieść danego gracza na IL, tak by zrobić miejsce graczowi na two-way kontrakcie.
6.5 Dodanie two way gracza do składu musi odbywa się poprzez stworzenie wątku w dziale wolni agenci z tytułem np. Two way Cedi Osman Treść posta: Cedi Osman zostaje dodany do składu drużyny XYZ na two way kontrakcie. Od momentu dodania posta liczy się limit 40 dni.

6.6 Gracz sam pilnuje limitu 40 dni. Jeśli zostanie on przekroczony zawodnik ten zostaje podpisany na minimalnym kontrakcie + RFA. Po upływie max 40 dni należy ponownie wstawić do składu gracza z gwarantowanym kontraktem (jeśli taka sytuacja miała miejsce), a two-way kontrakt przenieść na IL. W innym przypadku gwarantowany kontrakt zostaje zwolniony i staje się wolnym agentem.

6.7 Po skończeniu 40 dni w każdym roku trwania kontraktu wciąż mamy możliwość podpisania gracza na minimalnym kontrakcie + RFA (podobnie jak z prawami).

6.8 Gracze, którzy rozegrali w NBA już 4 sezony nie mogą być podpisany jako two-way gracze

Offline

#2 2021-05-21 09:07:00

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 90.0.4430.212

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

marwat napisał/a:

- wydłużenie kontraktu Two Way do dwóch lat

Wydłużenie do dwóch lat jest ok. Jestem za tym, żeby nie narzucać obowiązkowo dwóch lat. Co robić z graczami two-way, których chcemy podpisać na gwarantowany kontrakt w trakcie ich umowy?

marwat napisał/a:

- uproszczenie okresu miedzy sezonowego dla Two Way jako pełne dwa lata a nie 1+1 jak jest w NBA

Nie rozumiem.

marwat napisał/a:

- wydłużenie okresu do kiedy można podpisać kontrakt z graczem do 4 lat stażu w NBA

Jestem za trzema sezonami, jak dotychczas. Gracze z 4-letnim stażem byli dopuszczeni wyjątkowo w tym sezonie i myślę, że zmiana pod wpływem jednego sezonu nie jest potrzebna. Jak zmienią w NBA na stałe, to ok.

marwat napisał/a:

- wydłużenie czasu na jaki zawodnik zostaje dołączony do składu na 40 dni(aktualnie jest 30) - omawiane już podczas ogólnych dyskusji

Myślałem nawet o dłuższym czasie, żeby złapać podobną ilość spotkań co w NBA.

Jestem też za wprowadzeniem deadline'u na podpisywanie umów two-way, wzorem NBA. W realu jest 15 stycznia, u nas daty są poprzesuwane więc np. do końca stycznia.

Offline

#3 2021-05-21 19:51:08

marwat
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-10
Liczba postów: 406
WindowsChrome 90.0.4430.212

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Dziękuje bardzo za uwagi, postaram się odpowiedź na wszystkie zagadnienia poniżej:

marwat napisał/a:
- wydłużenie kontraktu Two Way do dwóch lat

Wydłużenie do dwóch lat jest ok. Jestem za tym, żeby nie narzucać obowiązkowo dwóch lat. Co robić z graczami two-way, których chcemy podpisać na gwarantowany kontrakt w trakcie ich umowy?

O ile się nie mylę, teraz nie musimy czekać do zakończenia sezonu aby z zawodnikiem Two Way podpisać roczny kontrakt gwarantowany + RFA, dlatego zakładałem, że nie wprowadzając żadnych zmian możliwe będzie to na tych samych zasadach w dowolnym roku.
Nie widzę jednak problemu aby wprowadzić stosowny zapis i uregulować tą sytuację.

marwat napisał/a:
- uproszczenie okresu miedzy sezonowego dla Two Way jako pełne dwa lata a nie 1+1 jak jest w NBA

Nie rozumiem.

Proponując zmianę rozważałem dwa warianty kontraktu Two Way tzn.:
- 1+1 gdzie zawodnik przechodził teoretycznie przez FA i mógł zostać przebity
- dwuletni kontrakt bez przechodzenia zawodnika przez FA
Nie jestem do końca pewny ale w realnym NBA tez zawodnik nie przechodzi przez FA pomiedzy pierwszym a drugim rokiem Two Way

marwat napisał/a:
- wydłużenie okresu do kiedy można podpisać kontrakt z graczem do 4 lat stażu w NBA

Jestem za trzema sezonami, jak dotychczas. Gracze z 4-letnim stażem byli dopuszczeni wyjątkowo w tym sezonie i myślę, że zmiana pod wpływem jednego sezonu nie jest potrzebna. Jak zmienią w NBA na stałe, to ok.

Nie wiem jaka będzie przyszłość Two Way, jeśli chcemy poczekać możemy jeszcze się wstrzymać rok i pozostawiać 3 lata czekając, w którym kierunku pójdzie NBA.

marwat napisał/a:
- wydłużenie czasu na jaki zawodnik zostaje dołączony do składu na 40 dni(aktualnie jest 30) - omawiane już podczas ogólnych dyskusji

Myślałem nawet o dłuższym czasie, żeby złapać podobną ilość spotkań co w NBA.

Podobnie jak wyżej, nie wiem w którym kierunku pójdzie NBA ale nie widzę problemu aby zwiększyć ten okres do 50-60 dni. Czekam na inne komentarze w tym temacie.

Pozdrawiam

Offline

#4 2021-05-24 12:48:51

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 90.0.4430.212

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

marwat napisał/a:

O ile się nie mylę, teraz nie musimy czekać do zakończenia sezonu aby z zawodnikiem Two Way podpisać roczny kontrakt gwarantowany + RFA, dlatego zakładałem, że nie wprowadzając żadnych zmian możliwe będzie to na tych samych zasadach w dowolnym roku.
Nie widzę jednak problemu aby wprowadzić stosowny zapis i uregulować tą sytuację.

Teraz możemy podpisać kontrakt do końca sezonu + RFA. Po sezonie zawodnik jest RFA i normalnie inne drużyny mogą licytować.

marwat napisał/a:

Proponując zmianę rozważałem dwa warianty kontraktu Two Way tzn.:
- 1+1 gdzie zawodnik przechodził teoretycznie przez FA i mógł zostać przebity
- dwuletni kontrakt bez przechodzenia zawodnika przez FA
Nie jestem do końca pewny ale w realnym NBA tez zawodnik nie przechodzi przez FA pomiedzy pierwszym a drugim rokiem Two Way

Jak gracz ma podpisany kontrakt na dwa sezony to nie przechodzi przez FA (bo ma ważną umowę i nie jest wolnym zawodnikiem). Większość umów two-way jest jednak roczna i inne drużyny mogą normalnie składać oferty.

Offline

#5 2021-06-05 07:59:15

marekdubielecki
Komisarz ds. Excela
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,133
WindowsChrome 91.0.4472.77

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Z tych propozycji jestem jedynie za wydłużeniem do dwóch lat i zwiększeniej liczby dni/meczów, na które dany gracz może zostać dodany do składu.


#naniesionewbazie

Offline

#6 2021-08-20 11:13:02

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 92.0.4515.131

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Proszę o podsumowanie ostatecznej propozycji zmiany

Offline

#7 2021-09-03 09:47:12

marwat
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-10
Liczba postów: 406
WindowsChrome 93.0.4577.63

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Podsumowując zmiany, uwzględniając zgłoszone uwagi, ostateczna propozycja wygląda następująco:
- wydłużenie czasu na jaki zawodnik zostaje dołączony do składu na 60dni (aktualnie jest 30)
- rozszerzenie możliwości proponowania zawodnikom kontraktu Two Way do dwóch lat (obecnie jest tylko rok) - zawodnik po pierwszym i drugim roku na Two Way(jest RFA), po każdym zakończonym roku wędruje na FA i może zostać podpisany zgodnie z obowiązującymi zasadami licytacji.
Z pozostałych zmian wycofuje się.

Proponowana zmiany w CBA

6.3 Kontrakty są roczne i każda drużyna ma możliwość dania kontraktu two-way danemu zawodnikowi dwa razy. Po zakończeniu każdego sezonu two-way kontrakt staje się zastrzeżonym wolnym agentem. Inne drużyny mogą wtedy podpisać two-way kontrakt z danym graczem, a drużyna posiadają go wcześniej ma 24h aby wyrównać propozycję lub zaproponować kontrakt gwarantowany. Licytacja przebiega już potem domyślnie jak dla zawodników RFA.
6.4 Two-way kontrakty dają prawo do tymczasowego włączenia gracza do składu na maksymalnie 60 dni w sezonie. Zawodnika można dodać raz w sezonie na maksymalnie 60 dni. Raz dodany do składu two way gracz nie może zostać dodany po raz drugi w tym samym sezonie, nawet jeśli limit 60 dni nie został wykorzystany. W przypadku posiadania 15 gwarantowanych kontraktów możemy przenieść danego gracza na IL, tak by zrobić miejsce graczowi na two-way kontrakcie.
6.5 Dodanie two way gracza do składu musi odbywa się poprzez stworzenie wątku w dziale wolni agenci z tytułem np. Two way Cedi Osman Treść posta: Cedi Osman zostaje dodany do składu drużyny XYZ na two way kontrakcie. Od momentu dodania posta liczy się limit 60 dni.
6.6 Gracz sam pilnuje limitu 60 dni. Jeśli zostanie on przekroczony zawodnik ten zostaje podpisany na minimalnym kontrakcie + RFA. Po upływie max 60 dni należy ponownie wstawić do składu gracza z gwarantowanym kontraktem (jeśli taka sytuacja miała miejsce), a two-way kontrakt przenieść na IL. W innym przypadku gwarantowany kontrakt zostaje zwolniony i staje się wolnym agentem.
6.7 Po skończeniu 60 dni w każdym roku trwania kontraktu wciąż mamy możliwość podpisania gracza na minimalnym kontrakcie + RFA (podobnie jak z prawami).
6.8 Gracze, którzy rozegrali w NBA już 3 sezony nie mogą być podpisany jako two-way gracze

Offline

#8 2021-09-10 19:20:35

Gall Anonim
Administrator
Dołączył: 2019-07-05
Liczba postów: 1,429
AndroidChrome 93.0.4577.62

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Za.


Dallas Mavericks

Offline

#9 2021-09-10 19:49:04

Rajewka94
Użytkownik
Dołączył: 2019-06-08
Liczba postów: 373
WindowsFirefox 91.0

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Jestem na tak.

Offline

#10 2021-09-10 19:49:57

picobello
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-12
Liczba postów: 556
WindowsChrome 92.0.4515.159

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Za


@stanpaluch

#RipCity

Offline

#11 2021-09-10 19:50:09

Chyzio
Użytkownik
Dołączył: 2020-01-04
Liczba postów: 553
WindowsChrome 92.0.4515.159

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Za

Offline

#12 2021-09-19 05:09:13

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
AndroidChrome 89.0.4389.116

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Można głosować, tylko kilka osób oddało głos póki co.

Offline

#13 2021-09-19 21:56:37

marekdubielecki
Komisarz ds. Excela
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,133
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

STANOWISKO ATLANTY HAWKS:

1. Tak
2. Tak


#naniesionewbazie

Offline

#14 2021-09-19 23:52:53

pawexm
Użytkownik
Dołączył: 2018-09-27
Liczba postów: 247
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Tak

Offline

#15 2021-09-20 13:38:55

WojtekM
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-03
Liczba postów: 250
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

2x tak

Offline

#16 2021-09-20 14:45:31

michalbranski
Generalny Manager
Dołączył: 2021-03-17
Liczba postów: 671
MacintoshChrome 93.0.4577.63

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Jestem na nie.

1) Będzie jeszcze więcej graczy trzymanych przez GM-ów czy to na prawach, czy to na two-way niedostępnych dla (w szczególności) nowych GM-ów przejmujących drużyny po kimś (czy to muszących uzupełnić sloty, czy to chcących odbudować drużynę).

2) W NBA gracze w 3. swoim sezonie mogą tylko na 1 rok two-way.

3) Powinniśmy obciążać salary zgodnie z nowymi regułami NBA.

4) Gracze z two-way nieskonwertowanym nie mogą grać w playoffach (od PO 2022).

Offline

#17 2021-09-20 14:45:50

jordan20
Użytkownik
Skąd: nowa sól
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 198
Windows 8.1Firefox 92.0

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

2 x tak

Offline

#18 2021-09-20 14:52:29

WojtekM
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-03
Liczba postów: 250
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

michalbranski napisał/a:

Jestem na nie.

1) Będzie jeszcze więcej graczy trzymanych przez GM-ów czy to na prawach, czy to na two-way niedostępnych dla (w szczególności) nowych GM-ów przejmujących drużyny po kimś (czy to muszących uzupełnić sloty, czy to chcących odbudować drużynę).

Weź pod uwagę, że jednocześnie prawie na pewno przejdzie inna poprawka dotycząca zawodników wybieranych w drugich rundach, która w założeniu ma rozwiązać przywołany przez Ciebie problem (http://www.realnbafantasy.mojeforum.net … hp?id=1338):

Będzie:
5.10 Debiutanci wybrani w 2 rundzie draftu, którzy podpisali kontrakty w NBA, podpisują kontrakty gwarantowane lub two-way. Menedżerowie mogą podpisać kontrakt gwarantowany zgodnie z dostępnym źródłem finansowania (cap space, wyjątki) lub kontrakt two-way. W kontraktach dopuszcza się opcję drużyny w dwóch ostatnich sezonach obowiązywania kontraktu. Kontrakt two-way może obejmować dwa sezony. W trakcie trwania sezonu można podpisać kontrakt gwarantowany z graczem two-way w zależności od dostępnego źródła finansowania.
Zawodnik musi być podpisany przez drużynę przed startem sezonu. W przypadku zawodników bez kontraktu w NBA oraz podpisanych w trakcie sezonu, zawodnik musi być podpisany przed startem najbliższego sezonu po podpisaniu umowy w NBA.

Offline

#19 2021-09-20 15:02:04

michalbranski
Generalny Manager
Dołączył: 2021-03-17
Liczba postów: 671
MacintoshChrome 93.0.4577.63

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

To prawda, to złagodzi problem.

WojtekM napisał/a:
michalbranski napisał/a:

Jestem na nie.

1) Będzie jeszcze więcej graczy trzymanych przez GM-ów czy to na prawach, czy to na two-way niedostępnych dla (w szczególności) nowych GM-ów przejmujących drużyny po kimś (czy to muszących uzupełnić sloty, czy to chcących odbudować drużynę).

Weź pod uwagę, że jednocześnie prawie na pewno przejdzie inna poprawka dotycząca zawodników wybieranych w drugich rundach, która w założeniu ma rozwiązać przywołany przez Ciebie problem (http://www.realnbafantasy.mojeforum.net … hp?id=1338):

Będzie:
5.10 Debiutanci wybrani w 2 rundzie draftu, którzy podpisali kontrakty w NBA, podpisują kontrakty gwarantowane lub two-way. Menedżerowie mogą podpisać kontrakt gwarantowany zgodnie z dostępnym źródłem finansowania (cap space, wyjątki) lub kontrakt two-way. W kontraktach dopuszcza się opcję drużyny w dwóch ostatnich sezonach obowiązywania kontraktu. Kontrakt two-way może obejmować dwa sezony. W trakcie trwania sezonu można podpisać kontrakt gwarantowany z graczem two-way w zależności od dostępnego źródła finansowania.
Zawodnik musi być podpisany przez drużynę przed startem sezonu. W przypadku zawodników bez kontraktu w NBA oraz podpisanych w trakcie sezonu, zawodnik musi być podpisany przed startem najbliższego sezonu po podpisaniu umowy w NBA.

Offline

#20 2021-09-20 16:59:06

michuk
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2021-04-01
Liczba postów: 459
WWW
LinuxChrome 92.0.4515.159

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Jestem na nie z wydłużeniem do 2 lat ontraktu, Two-Way powinien zostac na rok. Zwiększy to elastyczność wszystkim.

Jestem ok z wydłużeniem do 60 dni aktywacji.

Ostatnio edytowany przez michuk (2021-09-20 16:59:56)

Offline

#21 2021-09-20 18:36:25

michalbranski
Generalny Manager
Dołączył: 2021-03-17
Liczba postów: 671
MacintoshSafari 604.1

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Jestem za propozycją Borysa.

Offline

#22 2021-09-20 18:46:57

Gall Anonim
Administrator
Dołączył: 2019-07-05
Liczba postów: 1,429
AndroidChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Propozycja Borysa sprawi, że drugorundowki będą bezużyteczne. Propozycja Marwata ma na celu zbliżenie naszych przepisów do realnej NBA oraz danie możliwości przyglądania się graczom wybranym z dalszymi numerami.

Ostatnio edytowany przez Gall Anonim (2021-09-20 18:48:27)


Dallas Mavericks

Offline

#23 2021-09-21 07:55:21

michalbranski
Generalny Manager
Dołączył: 2021-03-17
Liczba postów: 671
MacintoshSafari 604.1

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Już rozumiem naturę tej zmiany dot. two-way (wydłużenie do 2 lat) w połączeniu z rezygnacją z trzymania praw do drugich rund.

Jestem za tą zmianą (2 lata, 60 dni).

Offline

#24 2021-09-21 08:14:44

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Kontrakt na dwa lata jest na zasadzie 1+1. Czyli po pierwszym roku gracz jest RFA, domyślnie mamy po tej zmianie odpowiednik qualifying offer w postaci kontraktu two-way na kolejny sezon. Jeżeli zawodnik dostaje oferty z innych drużyn, normalnie licytujemy. Jak nie, to zostaje na two-way w poprzedniej drużynie. W proponowanej zmianie kontraktów dla graczy wybranych w drugiej rundzie jest możliwość składania ofert dwuletnich kontraktów two-way (już bez przechodzenia przez free agency).
Cały czas obowiązuje inny przepis, który mówi że gracze ze stażem 3+ nie mogą być na kontraktach two-way. Czyli nie można dać dwuletniego kontraktu graczowi, który rozpoczyna trzeci sezon gry.

Offline

#25 2021-09-21 13:23:02

marwat
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-10
Liczba postów: 406
WindowsChrome 93.0.4577.82

Odp: Zmiana w kntraktach Two-Way

Jako autor(ale nie jedyny) zmiany.
Jestem na TAK

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
fire-lands - cod-mobile - polskiserwerratownictwapolskiegopspr - linkowo - keztes