Real NBA Fantasy PL

Forum ligi

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-10-29 21:31:55

dawidlenkiewicz
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 330
MacintoshSafari 605.1.15

Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

Ujednolicenie z przepisami obowiązującymi w NBA (zmienione i dodane punkty z naszego CBA):
4.3 Wymieniani mogą być gracze (także two-way), prawa do zawodników wybranych w drafcie i wybory w drafcie (oraz ich zamiana, jeżeli nie są chronione) maksymalnie 4 lata do przodu.

4.4 Obowiązuje tzw. "Stepien rule", czyli w każdym momencie drużyna musi posiadać przynajmniej jeden 1st round pick w dwóch następujących po sobie sezonach, nieistotne czy jest to swój pick, czy pozyskany w wymianie, czy prawo do zamiany. Przepis dotyczy tylko przyszłych picków.

4.5 Drużyny mogą dokonywać wymian bez ograniczeń, o ile po wymianie nie przekroczą salary cap o więcej niż $100,000. W przeciwnym wypadku muszą skorzystać z jednego z wyjątków (punkt 2).

4.6 W każdej wymianie, każda z drużyn musi oddać oraz wziąć jeden z wymienionych w pkt 4.3 „assetów”

4.7 Dodatkowo, przy wymianach obejmujących trzy (lub więcej) drużyn, obowiązuje zasada „touch”. Oznacza to, że każda drużyna biorąca udział w wymianie musi mieć kontakt z przynajmniej dwiema pozostałymi drużynami. Jako „kontakt” kwalifikuje się oddanie (lub wzięcie): kontraktu aktywnego gracza, picku (który zostanie przekazany), prawa do zawodnika.

Przykład: Drużyna A wymienia się zawodnikami z Drużyną B i Drużyną C. Żeby wymiana mogła dojść do skutku, Drużyna B musi wysłać np. niechroniony pick do Drużyny C (lub odwrotnie, C do B)

Offline

#2 2019-10-30 09:54:51

dawidlenkiewicz
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 330
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

1. Nie jestem za dodaniem zasady "touch"
2. A co z TPE, Wojtek rozwiniesz temat?

Offline

#3 2019-10-30 13:52:20

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 77.0.3865.120

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

Tak w skrócie:
W NBA funkcjonują dwa rodzaje wymian: simultaneous (jednoczesne) i non-simultaneous (niejednoczesne). Dotyczy to drużyn powyżej salary cap, drużyny z miejscem w salary praktycznie nie mają ograniczeń w dokonywaniu wymian.
1. Simultaneous - wymiana jest wykonana/zakończona od razu. Wysokość kontraktu, jaki drużyna może wziąć do siebie jest uzależniona od wysokości oddanych kontraktów. Te % wg których obecnie dokonujemy wymian, dotyczą właśnie wymian jednoczesnych. W tych wymianach można łączyć kilka kontraktów, żeby uzyskać wymaganą do wymiany wysokość $. Np. Drużyna A chce pozyskać zawodnika z kontraktem na $12m z Drużyny B. Oddaje dwóch zawodników z umowami na $4m i $6m, łączy ich kontrakty, koniec.
2. Non-simultaneous - w tym przypadku drużyna ma rok na znalezienie gracza i zakończenie wymiany. Wysokość przyjmowanego kontraktu to max 100% + $100k, czyli te % na których obecnie bazujemy w tej sytuacji nie obowiązują. Np. Drużyna A oddaje gracza na umowie $10m w zamian za gracza $6m. Drużyna A ma rok na uzupełnienie wymiany graczem (lub graczy) zarabiającym maksymalnie $4m + $100k, bez potrzeby oddawania żadnego kontraktu (np. za pick). I to jest właśnie trade exception. TE nie może być wykorzystane, żeby podpisać wolnego agenta, chyba że na zasadach sing-and-trade; nie łączy się z innymi wyjątkami. W tych wymianach można wymieniać kilku graczy, ale nie można łączyć ich kontraktów.
Non-sim można łączyć z sim: Oddając dwóch zawodników za $10m każdy, pozyskujemy gracza z umową $12m. Simultaneous to wymiana jednego gracza $10m za gracza $12m + non-simultaneous drugi gracz $10m za nic. W ten sposób nie trzeba rozbijać wymian na kilka mniejszych - bo teoretycznie w każdej "coś" powinno iść w drugą stronę.
Zabawa zaczyna się jak każda drużyna stosuje inny rodzaj wymiany dla tej samej transakcji, np:
Drużyna A ma $4m TE z poprzedniej wymiany i gracza z umową $10m którego chce oddać. Drużyna B ma trzech graczy z umowami $4m, $5m i $7m. Drużyny robią wymianę 3-za-1. Jak to wygląda? $5m i $7m dwóch zawodników to mniej niż 125% plus $100k dozwolone w simultaneous za gracza z $10m ($12.6m), zawodnik $4m mieści się w ramach TE Drużyny A, czyli ten zawodnik zamyka poprzednią wymianę non-simultaneous. I Drużyna A robi simultaneous: swojego zawodnika $10m oddaje za graczy Drużyny B $5m i $7m.
Dla Drużyny B wymiana wygląda inaczej. Ze swojej perspektywy łączy kontrakty zawodników $4m i $5m w zamian za gracza Drużyny A $10m, wymiana simultaneous. Oddaje też zawodnika $7m do Drużyny A za "darmo" w wymianie non-simultaneous i dostaje $7m trade exception.

Offline

#4 2019-10-30 21:34:17

matbabiarz
Gość
MacintoshChrome 78.0.3904.70

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

Ogólnie jestem za - zasadę touch uważam za głupią, ale jak Wam nie przeszkadza to luz.

#5 2019-10-31 13:27:12

Mazi
Gość
WindowsFirefox 70.0

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

dawidlenkiewicz napisał/a:

4.7 Dodatkowo, przy wymianach obejmujących trzy (lub więcej) drużyn, obowiązuje zasada „touch”. Oznacza to, że każda drużyna biorąca udział w wymianie musi mieć kontakt z przynajmniej dwiema pozostałymi drużynami. Jako „kontakt” kwalifikuje się oddanie (lub wzięcie): kontraktu aktywnego gracza, picku (który zostanie przekazany), prawa do zawodnika.

Przykład: Drużyna A wymienia się zawodnikami z Drużyną B i Drużyną C. Żeby wymiana mogła dojść do skutku, Drużyna B musi wysłać np. niechroniony pick do Drużyny C (lub odwrotnie, C do B)

Duże utrudnienie dla większych wymian. Jeszcze jak dla 3 drużyn rozumiem takie rozwiązanie, tak nic powyżej tej ilości się nie zgra. Często kolejne drużyny są dodawane tylko pod jedną konkretną część wymiany (np. aby cap się zgadzał), a tu nagle miałaby się taka strona dogadać z 3+ kolejnymi zespołami? No nie. Nagle zamiast jednego molocha będziemy mieć 6 tematów do wymian, aby tylko to ominąć.

#6 2019-10-31 20:40:38

matbabiarz
Gość
MacintoshSafari 605.1

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

Mazi napisał/a:

Duże utrudnienie dla większych wymian. Jeszcze jak dla 3 drużyn rozumiem takie rozwiązanie, tak nic powyżej tej ilości się nie zgra. Często kolejne drużyny są dodawane tylko pod jedną konkretną część wymiany (np. aby cap się zgadzał), a tu nagle miałaby się taka strona dogadać z 3+ kolejnymi zespołami? No nie. Nagle zamiast jednego molocha będziemy mieć 6 tematów do wymian, aby tylko to ominąć.

O tym pisałem, ale administracja napisała że im to nie przeszkadza...

Dla nas będzie to o tyle upierdliwe, że trzeba będzie czekać na klepnięcie każdej wymiany po kolei i dopiero po okejce wrzucić następną... Co może w rzeczywistości utrudnić wymianę bo ktoś się może chcieć wpierdolić w trakcie. No ogarniemy to sobie jak będzie trzeba, ale uważam to konsekwentnie za głupotę.

#7 2019-10-31 21:13:34

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 77.0.3865.120

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

matbabiarz napisał/a:

O tym pisałem, ale administracja napisała że im to nie przeszkadza...

Dla nas będzie to o tyle upierdliwe, że trzeba będzie czekać na klepnięcie każdej wymiany po kolei i dopiero po okejce wrzucić następną... Co może w rzeczywistości utrudnić wymianę bo ktoś się może chcieć wpierdolić w trakcie. No ogarniemy to sobie jak będzie trzeba, ale uważam to konsekwentnie za głupotę.

Mam kolejny raz wrażenie, że nie czytasz tego co do Ciebie piszę tylko selektywnie wybierasz jakiś fragment i jego się trzymasz. Z argumentami typu: "w NBA drużyny wymieniają się hajsem więc ta zasada nie jest potrzebna" mogę polemizować i dyskutować. Z takim: "to jest głupie i chuj" już nie.  [dblpt]hug[dblpt]

Offline

#8 2019-10-31 23:00:00

matbabiarz
Gość
MacintoshChrome 78.0.3904.70

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

TZ3 - no bo nie rozumiem po kiego ciula to wprowadzać bo jak ktoś będzie chciał zrobić 4-way'a, gdzie 2 i 3 zespół nie ma styczności z 1 i 2 to i tak zrobi, tylko będzie wymagać to więcej jebania się (albo dwa razy wymieniają się pickami, albo rozpisujesz to jako osobne wymiany)

Czyli wprowadzamy taką zmianę po to by wprowadzić taką zmianę. Jaki to ma sens? Serio. Wytłumacz mi jaki sens ma zmiana z dodaniem "touchu"?

#9 2019-11-01 07:15:47

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 77.0.3865.120

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

Ale spokojnie, bo póki co wszyscy są przeciwni. Ja też, ale na pewno nie ze względu, że Ty to jebiesz i i tak znajdziesz sposób żeby obejść jak będzie wprowadzone. Jednym z "assetów" może być gotówka i dlatego nie ma potrzeby takiej zmiany.
Dopytywałem Cię o pewne rzeczy, bo jak ktoś jest przeciwny i argumentuje swoje stanowisko, to można wtedy pracować nad zmianami i wprowadzać nowe ulepszenia. Albo znaleźć słabe punkty danej propozycji. Mnie akurat zainteresował temat omijania przepisów, bo uważam że nie powinno to mieć miejsca. Jeżeli istnieje jakiś przepis, który trzeba/można obchodzić, to trzeba ten przepis zmienić. Natomiast podejście "chujnia, wyjebać to" w połączeniu z ignorowaniem czyichś odpowiedzi zamyka tak naprawdę (jak dla mnie) dalszą dyskusję.
Pisałem już to, ale koło się zamyka i nie przywiązujesz większej uwagi do tego co do Ciebie adresuję. Nie ma czegoś takiego jak 'administracja', bo nie wypowiadam się w imieniu chłopaków, tylko swoim. I nie pisałem, że nie przeszkadza rozbijanie wymian na kilka tematów. Mam jeden głos, jak wszyscy pozostali. Nie jest to w żadnym stopniu głos decydujący czy ważniejszy niż np. Twój. Część propozycji jest moja, ale nie ze wszystkim się zgadzam. Odnośnie pewnych "moich" zmian zmieniłem już zdanie.
Piona i bez spiny.

Offline

#10 2019-11-01 09:55:34

matbabiarz
Gość
MacintoshSafari 605.1

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

Ja się nie spinam. Piszę tylko cały czas, że ten przepis byłby w najlepszym przypadku martwy, a w najgorszym znacznie utrudniający życie wszystkim nie dając nic w zamian. I w obu przypadkach się denerwuje bo głupi/martwy przepis jest najgorszym z możliwych i nie rozumiem czemu znowu musimy to odkopywać [dblpt])

#11 2019-11-07 14:12:43

dawidlenkiewicz
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 330
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

Głosujemy na to ale bez zasady "touch"

Offline

#12 2019-11-16 07:00:30

wojtek_kowalik
Administrator
Dołączył: 2018-09-26
Liczba postów: 2,955
WindowsChrome 78.0.3904.97

Odp: Wymiany - Wyjaśnienie zasad wymiany zawodników i wykorzystania TPE/TE

Głosowało 13 osób. 10 za, 3 przeciw.
Wprowadzamy zmianę po sezonie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
stronakolejowa - voiddefendersforum - moje-prace - husariapolska - extremeonly